24 października o godz. 21:00
CIRCUIT (UK)
w SPATiF-ie

/ bilety: 15 zł /

KUP BILET>>

CIRCUIT z Wielkiej Brytanii wystapi poraz pierwszy w Polsce w SPATiF-ie 24 pażdziernika 2012 roku o godz 21. Nowy 9-cio osobowy zespół Circuit, którego styl mieści się gdzieś między rockiem progresywnym, eksperymentalnym popem a jazzem, skupia dziewięciu muzyków z Polski, Włoch, Danii i Wlk.Brytanii, gra- jących na wiolonczeli, harfie i live electronics, poza bardziej tradycyjną sekcją dętą i rytmiczną.

Niedawno nagrali swój debiutancki album z gościnnym udziałem słynnego brytyjskiego multi-instrumentalisty Stuarta Hall'a, grającego na skrzypcach, bandżo i gitarze- planowany termin wydania albumu to lato 2012.

"Wszyscy skończyliśmy wyższe uczelnie muzyczne w Wlk. Brytanii i kilku innych krajach europejskich, ale każdy z nas wywodzi się z innego środowiska muzycznego, jako że parę osób studiowało jazz, podczas gdy inni w tym czasie kończyli wydziały muzyki klasycznej lub sonic arts, jednocześnie grając od lat w innych zespołach - wszystko począwszy od popu, rocka, jazzu i klasyki, poprzez swobodną improwizację i granie muzyki na żywo w spektaklach teatralnych i przedstawieniach teatru tańca - w Wlk. Brytanii, Europie i w Stanach Zjednoczonych, niektórzy z nas w takich miejscach, jak Royal Albert Hall, Barbican, Royal Festival Hall, Ronnie Scott's czy Hollywood Bowl."